Sbíráme matematické olympijské úspěchy!

Na jaře vrcholí závěrečné fáze všech kol matematických olympiád a naši studenti si za svá olympijská počínání zaslouží určitě velikou pochvalu! V celostátních kolech matematických olympiád kat. A a P nás reprezentovali Martin Fof, Adam Pavelka a Michal Pavlíček, všichni 8. A, 14 studentů se zúčastnilo krajských kol olympiády kat. B a C, kde stále čekáme na výsledky, a naši nejmladší úspěšně zvládli okresní kola olympiád Z6, Z7, Z8, když v kategorii Z7 vybojovala první místo Nikol Mlíchová z 2. A a v kategorii Z8 si stejně úspěšně počínala Marie Onderková z 3. A.

Do celostátního finále nejobtížnější matematické olympiády kat. A, které se konalo 23. – 25. 3. v Teplicích, se probojoval Martin Fof již potřetí a počínal si opět velmi úspěšně, když obsadil celkové 20. místo a stal se úspěšným řešitelem.

Do celostátního kola matematické olympiády kategorie P, což je soutěž v programování pro středoškoláky zaměřená na algoritmy, se probojovali hned tři žáci 8. A Martin Fof, Michal Pavlíček a Adam Pavelka. Kluci obsadili 18., 22. a 26. místo. Gratulujeme!

V kategorii Z6 si v okresním kole nejlépe vedli Daniel Rod a Radek Špánek, kteří shodně obsadili 12. místo a stali se úspěšnými řešiteli, na 22. místě se umístila Klára Šímová.

V kategorii Z7, kterou vyhrála Nikol Mlíchová z 2. A, si velmi úspěšně počínali i její spolužáci a spolužačky, když Hanka Matušincová a Barča Nociarová obsadily 4. místo a Ríša Berkus a Tom Chovanec skončili šestí. Na 21. místě se umístil Jan Cetl.

V kategorii Z8, stejně jako dříve i v kategorii Z9, se z vítězství radovala Marie Onderková (3. A), na 10. místě skončil Michael Kramář, na 19. Vojtěch Obrusník a Markéta Šimečková.

Všem studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!