Mendelovo gymnázium Opava, 130. výročí Stránka MGO na Facebooku Instagram MGO YouTube kanál MGO Europass MGO 2020

Příspěvek:

Suplování Rozvrh Bakaláři Předměty Jídelna

DRUHÉ POLOLETÍ DEBATNÍ SEZÓNY ZAČÍNÁ

S novým rokem sice neodešla pandemie koronaviru, ale ani debatování. 8 opavských debatérů se tak o víkendu 22.–24.1. vydalo ke svým počítačovým obrazovkám reprezentovat školu a město na druhém turnaji anglické debate league.

A výsledek? Trenérský tým Ewoci (Renáta Kotůlková, Jan Vilč, Viktor Hartmann, 6.A) se se třemi výhrami probojovali na 5. místo v tabulce. Jen o bod méně pak získal tým !?!??! (Regina Knapíková 6.A, František Urbiš 6.A, Kristýna Bohlová 1.B) a umístili se tak na 6. příčce. Tým Libem Maleventum (Vojtěch Martínek 1.C, Patrik Plaček 2.D) spojil síly s dvěma debatéry z gymnázia v Havířově a turnaj ukončili s jednou přesvědčivou výhrou.

Od minulého roku se turnaj lišil svým obsahem, jelikož se naši debatéři museli poprat s plánovou tezí „Western democracies should improve the situation of people in North Korea“. Plánová teze chce po debatérech kromě klasické argumentace i schopnost přivést vlastní reálné řešení situace. Mimo to si debatéři zadebatovali i na tezi „social media are harmful to democracy“ a procvičili schopnosti argumentace bez internetové pomoci na nepřipravené tezi o letecké dopravě.

 

Všichni debatéři si však z turnaje odnesli cenné argumentační a jazykové schopnosti a pochopitelně také zápal do nového roku debaty. Děkujeme městu Opava za poskytnutí finančního příspěvku.

Autor příspěvku – Renáta Kotůlková

Skip to content