Získali jsme bronz na mistrovství republiky v přespolním běhu

Dne 9. října se konalo finále Moravskoslezského kraje základních a středních škol v přespolním běhu. Na základě vítězství v okresním finále se tohoto klání zúčastnila i obě družstva Mendelova gymnázia. Velkého úspěchu dosáhlo družstvo chlapců, které v krajské konkurenci jednoznačně zvítězilo. Opavští gymnazisté suverénně opanovali i pořadí jednotlivců, když v cíli obsadili první čtyři místa v pořadí: 1. Vít Čech, 2. Adam Valík, 3. Jiří Kostka, 4. Ondřej Vajda. Družstvo doplnili Jakub Knitl (6.) a Vojtěch Skalička (10.). Tým sestavený z atletů a orientačních běžců měl velké ambice i na republikovém finále, které proběhlo 17. 10. 2019 v Hradci Králové. Velkou motivací byl i fakt, že vítěz z Hradce pojede na MS v přespolním běhu.

Ve čtvrtek 17. 10. se reprezentace Mendelova gymnázia zúčastnila republikového finále ČR v přespolním běhu. Do Hradce Králové odcestovala naše reprezentace bez jedné z velkých opor. Vít Čech se den před závodem zranil a nemohl našemu týmu pomoci. Ambice na medaile se proto výrazně zmenšily. Našim chlapcům se ale povedl nečekaný výsledek, protože v silné konkurenci družstev z celé České republiky skončili na neuvěřitelném třetím místě. Chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci Mendelova gymnázia i Moravskoslezského kraje.
Autoři příspěvku: Ondřej Škrabal a Tadeáš Řehulka