Opava cantat 2019 – Tvůrčí pěvecké dílny

Letos jsme změnili formát festivalu a do poslední chvíle jsme nevěděli, jak to bude vypadat a jak vše dopadne. Zatím ještě nekončíme, ale můžeme s klidem říct, že se nám i Vám tahle nová etapa líbí! Tvůrčí dílny jsou zaplněné nadšenými sboristy z celého Česka, ale ne jen z něj! Letos máme tu čest u nás na Mendelově gymnáziu přivítat také sbory ze sousedního Slovenska a Polska.

Děkujeme také sponzorům, kteří naši akci podpořili – Kofola Krnov, MDPO, Cukrárna KAMAHAJ, Římskokatolická farnost Opava a Kravaře a Tiskárna Lhotští.

K třem workshopům se jako vzácný host přidala letos i paní doktorka Alena Tichá, která svým energickým projevem učí sboristy, jak správně a efektivně pracovat s hlasem a jak o něj pečovat!

No, posuďte sami, jak se Vám líbí tahle mezinárodní atmosféra?

Všechny workshopy se dnes večer představí od 19:00 na závěrečném koncertu v kostele Sv. Bartoloměje v Kravařích. Srdečně Vás zveme!

Pod záštitou primátora Statutárního města Opavy Tomáše Navrátila pořádá Mendelovo gymnázium, Opava, příspěvková organizace. Tvůrčí pěvecké dílny probíhají za finančního přispění Statutárního města Opavy a Moravskoslezského kraje. Ještě jednou děkujeme našim sponzorům – Kofola Krnov, MDPO, Cukrárna KAMAHAJ, Římskokatolická farnost Opava a Kravaře a Tiskárna Lhotští. Děkujeme.