Národní kolo SOČ – velký úspěch literatury

Přestože – nebo právě proto, že pro „sočkaře“ je literatura spíše Popelkou, se tomuto oboru letos podařilo prorazit až na příčku nejvyšší. Přečtěte si dojmy z tohoto klání přímo od úspěšné Kláry Mořkovské z 3.B.

V letošním roce jsem se s prací Haruki Murakami – Kafka na pobřeží – zúčastnila Středoškolské odborné činnosti. Přestože jsem soutěžila v pro naše gymnázium netradičním oboru – Teorie kultury, umění a umělecké tvorby – dostalo se mi skvělých rad a podpory nejen od Mgr. Blaženy Gebauerové, ale především od mé konzultantky Mgr. Ivany Krystové.

Navzdory velkým obavám jsem prošla školním i okresním kolem, které pořádalo naše gymnázium, bez výrazných obtíží a vždy na výbornou. První místo jsem také vyhrála v krajském kole, z něhož mohou humanitní předměty postoupit pouze do kola národního. Národní kolo se konalo v Olomouci ve dnech 15 – 17. 6. Za svou práci jsem byla odbornou porotou oceněna 12. místem.

Psaním práce SOČ jsem mnoho přiučila co se týče formálního zpracování prací, ale také mě obohatila o mnoho přátel a poznatků z jiných zákoutí mého oboru.

Autorka příspěvku: Klára Mořkovská, 3.B