Pozdrav z USA

Milí učitelé,
po dlouhé době se mi konečně naskytla příležitost k sepsání tohoto pozdravného dopisu. Žiji v USA v Ohiu na campusu. Život zde je velmi hektický a většina dnů je tak nabitá, že svůj pokoj vidím ráno a poté až večer. Americký styl života mě velmi naplňuje především svými delikátními a unikátními rozdíly v porovnání s Evropou. Každý den je pro mě dnem který mě vždy uchvátí něčím novým, což je úžasné.
Do jarního semestru jsem si dal cíl úspěšně vstoupit do mého vysněného bratrstva Sigma Zeta (ΣZ), což se mi také podařilo. V tomto spolku v podstatě od začátku trávím většinu svého volného času a jsem moc šťastný, že jsem se konečně mohl stát jeho 24. členem. Vstup do takového spolku je v podstatě tří až čtyř týdenní „vojna“, během které si člověk mnohdy sáhne až na pokraj svých sil. Ne nadarmo se této sezóně „zkoušek“ říká „nejlepší měsíc života, který nikdy nebudete chtít prožít znovu.“ Mít vůbec možnost si něčím takovým projít bylo něco naprosto nepředstavitelného, ale úžasného. Samotný vstup do spolku mi s sebou přinesl mnoho lekcí, které jistě ocením do konce svého života.

Osobně se nemůžu dočkat, až Vám o mém bratrstvu a vlastně celé myšlence studentských spolků v Americe povykládám. Rád bych na MGO na toto téma uspořádal přednášku. Těchto spolků máme na campusu celkem 10 (4 bratrstva a 6 sesterstev) a celý tento koncept je naprosto unikátní a jedinečný, jelikož s sebou přináší mnoho aktivit a zábavy mezi studenty po celý školní rok. Jedinou vadou je, že tady čas opravdu letí. Nemohu uvěřit, že se za měsíc vracím zase zpátky na léto do domoviny.
Na fotkách chci ukázat pár střípků z mého probíhajícího semestru. Na obrázcích je náš Sigma Zeta house (1), celá naše Sigma Zeta sestava nováčků, fotka byla pořízena čerstvě po oficiálním vstupu do spolku (2), dále fotka z naší oslavy dne Sv. Patrika (3) a nakonec moment kdy náš spolek pomáhal s organizací aktivit na campusu (4).
Zkrátka, čerstvé členství ve spolku si moc užívám a mám momentálně o zábavu opravdu postaráno. Přeji Vám mnoho pozitivních dnů a posílám trochu toho svého optimismu a pozdravy odsud z Ohia. Děkuji Vám všem, jelikož jsem moc vděčný, jak mě má střední škola na tuto misi připravila.
Autor příspěvku: Roman Kirschner, student MGO v letech 2013–2016