Ve FyzShow v kuchyni jsme byli nejlepší

Nadační fond Nabla v letošním roce vyhlásil soutěž Fyzshow s tématem fyzika v kuchyni, kde úkolem v první části soutěže bylo natočit video o fyzice v kuchyni, které se zúčastnilo 23 týmů ze Severomoravského kraje, z toho z naší školy 2 týmy, jeden ze 3.A a druhý ze 4.A, přičemž do finále postoupil tým ze 3.A.

Ve finále, které proběhlo 20. 12. 2016 v Ostravě, se představilo šest týmů, kteří v 10 minutách museli zaujmout porotu.

Náš tým ve složení Veronika Poustková, Ema Pastuzsková, David Langer, Michal Pavlíček a Adam Pavelka soutěžili s tématem MasterChef Ostrava, kde Adam a Michal připravili zmrzlinu tak, jak ji připravovali bez techniky již staří Římané a děvčata připravovala molekulární kuchyni, a to salát s kaviárem z balzamika. Jako moderátor se osvědčil David Langer, který svým vtipem oslnil nejen porotu, ale i diváky v sále.

Největší radost ale zažili při vyhlašování výsledků, tým se umístil na výborném prvním místě a vyhrál lístky do Velkého světa techniky v Ostravě pro celou třídu 3.A.

K jejich výhře jim gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v další tvůrčí činnosti!

Autorka příspěvku: Mgr. Monika Klapková