Duben a květen ve znamení sportovních úspěchů

V poslední době jsme se účastnili a bodovali na celé řadě sportovních soutěží. Podívejte se, v jednotlivých příspěvcích, jak se nám dařilo ve volejbale, orientačním běhu či maratonu!

Volejbalistky vybojovaly stříbro

Družstvo našich dívek se umístilo na 2. místě v okresním finále ve volejbale. V soutěži dívek 8. a 9. tříd naše holky ve finále nestačily jen na ZŠ Otickou.

Maratonci jsme jedni z nejlepších v kraji

Studenti naší školy se i letos zapojili do Juniorského maratonu, kde jsme loni vyhráli krajské finále. V této štafetové podobě si 10–ti členný juniorský tým spravedlivě rozdělí maraton (42,195 km) na desetiny. Naše letošní družstvo se pokusilo navázat na loňské prvenství, ale vybojovali jsme bramborové 4. místo z 19 zúčastněných škol.

Naši běžci vybojovali tři zlaté a dvě stříbrné z orientačního běhu

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 proběhlo v okolí ZŠ Englišova okresní kolo v orientačním běhu škol. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích dívek i chlapců.

Velmi úspěšně si vedli naši reprezentanti. Ve svých kategoriích se umístili na medailových pozicích, z toho třikrát na prvním místě.

V kategorii středních škol zvítězila Klára Čechová z 5.A.

V kategorii IV. vyhrál náš Tomáš Valík ze 4.A zlato.V téže kategorii vybojovala naše děvčata stříbro (Ema Pavelková 3. A) a bronz (Veronika Leciánová 3. A).

V kategorii III. naše žačky získaly 1. místo (Lucie Hájková 1. A) i 2. místo (Helena Krčková 1. A).

Jen menší počet závodníků nás v soutěži škol posunul na 2. místo ze vítěznou ZŠ Englišova.

Všem žákům k výsledkům blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Zdravíme příznivce orientačního běhu!

Naši studenti dokázali v minulém týdnu, že ani (prozatím) neolympijské sporty jim nejsou cizí, ba co víc, že jsou v nich velmi dobří a získávají přední ocenění.

14. 5. 2015 proběhlo v okolí atletického stadionu v Třinci krajské kolo soutěže v orientačním běhu, které bylo určeno žákům základních a středních škol. Naši školu reprezentovala osmička běžců a běžkyň, z nichž někteří vyběhli na trať podobného závodu poprvé, a přesto se v tvrdé konkurenci neztratili (což by v „orienťáku“ byl dost problém, že?).

V kategorii dívek zazářily tyto studentky: Lucie Hájková z 1. A (2. místo), Ema Pavelková ze 3. A (3. místo) a Klára Čechová z 5. A (3. místo). Ale také zbývající dvě naše závodnice nechaly na trati vše. Helena Krčková z 1. A je rozhodně velkým příslibem pro budoucnost. Naše největší favoritka, Tereza Poláková z 5. A, která se nedávno vrátila z úspěšného soustředění a závodů ve Švédsku, této Mekky orientačního běhu, pak doplatila na nepřízeň počasí – kvůli nepříznivým podmínkám (déšť chvílemi přecházel v liják, všudypřítomné bláto na trati, velká zima) došlo k poškození její záznamové karty. Přestože pořadatelé přiznávali, že vědí, že Tereza proběhla všechny kontroly správně, sama naše studentka sportovně uznala, že by to nebylo fér k ostatním závodnicím a přijala svou diskvalifikaci s dlouhotrvajícím úsměvem.

Také kategorie chlapců nám přinesla krásný úspěch – přestože Tomáš Valík ze 4. A na fotce schovává svůj pohár, skončil na krásném druhém místě. (Pokud nám nevěříte, Tomáš má doma pohár vystavený a jistě Vám jej rád přinese do školy ukázat.) Ani ostatní chlapci se neztratili. Ačkoliv byli nováčky v tomto sportu, a navíc se museli potýkat nejen s tratí, ale také s lesní zvěří (srna na trati), zanechali v pořadatelích i v soupeřích nesmazatelný dojem.