1. místo v národním kole TMF!

Proč se jeví oblečení namočené do vody tmavší či jak se chová kartáč na vibrujícím povrchu, tím a mnohým jiným se zabývalo mnoho týmu v České republice již od minulého roku. Čtyři nejlepší týmy se utkaly v prostorách Mendelova gymnázia 9. a 10. dubna a měly možnost předvést a zúročit svoji dlouhodobou práci.

Náš tým se probojoval až do samotného finále této soutěže a získal neuvěřitelné první místo! Díky tomu má možnost odcestovat na několik dní během léta do Thajska, aby se zde zúčastnil mezinárodní soutěže International Young Physicist Tournament.

Tým tvoří Petr Sosna (3. C), Daniel Rychlý (6. A), Tomáš Domes (6. A) a Pavel Štěpánek (1. B), v jeho čele stojí Pavla Bérešová (4. D), která se zásadním dílem zasloužila o tento skvělý úspěch.

V rámci soutěže je kladen důraz na vlastní experimentální poznatky. Během fyzikálních soubojů se hodnotí jak řešení mnoha náročných fyzikálních úloh, tak schopnost oponovat druhým, pohotově reagovat a objektivně hodnotit ostatní. Celá soutěž probíhá v angličtině.

Autor příspěvku: Pavel Štěpánek, 1.B