Tým MGO běžel na pražském maratonu

V Praze se v neděli 11. 5. 2014 uskutečnil jubilejní 20. ročník Volkswagen maratonu Praha. Jedná se o nejprestižnější maraton ve střední Evropě. Letos se do něj zapojil rekordní počet startujících běžců, kterých bylo přes 10 tisíc. V rámci této události se konalo finále Juniorského štafetového maratonu. A my jsme byli u toho!

Aby družstvo školy mohlo ve finále zápolit, muselo si proklestit cestu přes krajské kolo. Náš tým v dubnu krajské kolo vyhrál, jak jsme vás informovali již dříve. Z větších krajů postupovaly i školy z druhého místa, na finále do Prahy se tak sjelo přes 20 nejlepších štafet z celé republiky. Každý tým měl 10 závodníků, každý z nich běžel jednu desetinu maratonu. Na finále v Praze měli junioři čestná místa na startu hned za světovou maratonskou špičkou, která se na prestižní maraton do Prahy sjela. Všichni studenti si toho náležitě považovali. Jak často se vám podaří stát v „jedné řadě“ s nejlepšími na světě? Taková lukrativní startovní místa by jako běžní účastníci neměli šanci získat. A tak se odstartovalo. V duchu myšlenky něčeho většího než jen sportovních výkonů, ve znamení překonání sama sebe. Doběhnout maraton, to chce totiž pořádný kus vůle a odhodlání. Takovou událost si užijete, ať už výsledek dopadne jakkoliv. V celorepublikové konkurenci jsme obsadili 10. místo. Atmosféra, kterou studenti měli možnost okusit a (nejen) sportovní zážitek, který si odváželi, na ty budeme všichni ještě dlouho vzpomínat.

Naši školu reprezentovali:

 • Michal Běrský
 • Jeroným Toloch
 • Klára Čechová
 • Petr Musila
 • Tereza Poláková
 • Michal Škrobánek
 • Barbora Lampová
 • Martin Sobotka
 • Jiří Blahut
 • Martin Hlaváček
 • Jana Němcová